Demo

ΤΜΗΜΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΧΩΡΟΤΑΞΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ  Α.Π.Θ LOGO

Προκήρυξη 2023-24 | Παράταση υποβολής αιτήσεων

Για την εισαγωγή μεταπτυχιακών φοιτητών και φοιτητριών στό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών «Χωρικός Σχεδιασμός για Βιώσιμη και Ανθεκτική Ανάπτυξη»

Το Τμήμα Μηχανικών Χωροταξίας και Ανάπτυξης (ΤΜΧΑ) της Πολυτεχνικής Σχολής του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, παρατείνει έως και 23-8-2023 την προθεσμία υποβολής αιτήσεων για την εισαγωγή μεταπτυχιακών φοιτητών και φοιτητριών στο Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών «Χωρικός Σχεδιασμός για Βιώσιμη και Ανθεκτική Ανάπτυξη» για το ακαδημαϊκό έτος 2023-2024.

Το ΠΜΣ ΧΣΒΑΑ είναι το μοναδικό στην Ελλάδα που εμβαθύνει σε θέματα και μεθόδους χωρικού σχεδιασμού που σχετίζονται με τις προκλήσεις της βιώσιμης ανάπτυξης και της ανθεκτικότητας που αντιμετωπίζουν οι σύγχρονες πόλεις και περιφέρειες.

Το πρόγραμμα θα λειτουργήσει και φέτος χωρίς τέλη φοίτησης και η χρονική διάρκεια φοίτησης είναι ένα πλήρες ακαδημαϊκό έτος.